8 atutów

 

 

    1. Zajęcia praktyczne odbywają się z wykorzystaniem obrabiarek przemysłowych. Plus takiego rozwiązania – po kursie będziesz w pełni przygotowany do pracy w zawodzie. Dzięki udziałowi w prawdziwym procesie obróbki metali (podczas szkoleń nie korzystamy z tworzyw sztucznych, poliamidów) i styczności z pełnowymiarowymi maszynami nasi kursanci z powodzeniem odnajdują się na rynkach pracy w Polsce i za granicą. Minus – aby się gruntownie przeszkolić musisz do nas przyjechać. Nasze obrabiarki ważą średnio ponad 6 ton i ze względu na ich wagę prowadzimy szkolenia wyłącznie w naszej siedzibie we Wrocławiu.

 

    2. Szkolenie przy tokarce i frezarce odbywa się równolegle w dwóch grupach (do 5 osób) i prowadzone jest przez dwóch trenerów. Dzięki temu masz gwarancję, że komfortowo przećwiczysz wszystkie demonstrowane przez prowadzących czynności.

 

   3. Zróżnicowanie i liczba zagadnień wymaga stosowania przed szkoleniem dodatkowych materiałów wprowadzających. Dzięki autorskiej platformie edukacyjnej Intro podczas zajęć proces nauczania nie zaczyna się całkowicie od zera. Dzięki temu startowy poziom uczestników jest bardziej wyrównany i kurs przebiega o wiele sprawniej. Oszczędzamy przez to znaczną ilość czasu, który możemy przeznaczyć na zagadnienia bardziej złożone.

 

    4. Dwa frezarskie centra obróbcze renomowanej firmy DMG Mori oraz tokarka Hyundai WIA, które oddajemy do dyspozycji kursantów należą obecnie do najnowocześniejszych. Intuicyjność obsługi sprawia, że zajęcia są jeszcze bardziej efektywne.

 

    5. Nasza firma na przestrzeni ostatnich czterech lat zdążyła zdobyć zaufanie kursantów, którzy przyjeżdżają do nas z najdalszych zakątków Polski oraz z zagranicy. Chętnie pozostawiają oni pozytywne opinie na portalach społecznościowych i forach. Najbardziej jednak miarodajnym jest fakt, że znacząca większość naszych podopiecznych po kursie rozpoczęła pracę w zawodzie i kontynuuje swój rozwój/karierę w temacie CNC. Od początków działalności stawiamy na wysoki poziom wyszkolenia, umiejętność przekazywania wiedzy, a dla naszych kursantów jesteśmy wymagający. Mury naszego centrum opuszczają osoby gotowe do podjęcia pracy. Jest to doceniane przez pracodawców, którzy na etapie rekrutacji weryfikują poziom wiedzy kandydatów, a wartość naszego certyfikatu na rynku pracy jest coraz wyższa.

 

   6. Udostępniamy możliwość uzyskania certyfikatu TÜV SÜD, który dodatkowo potwierdza zdobyte podczas szkolenia kompetencje i jest uznawany w całej Europie. Zdawalność egzaminu na certyfikat TÜV SÜD jest wysoka – nie jest on trudny o ile uczestniczy się we wszystkich zajęciach i jest się w pełni zaangażowanym w to, co dzieje się podczas ich trwania. Ponadto egzamin odbywa się na koniec szkolenia – nie musisz przyjeżdżać do nas ponownie, aby go zaliczyć.

 

    7. Numerika jest certyfikowanym partnerem edukacyjnym firmy SIEMENS, co oznacza, że nasze centrum spełniło wymagania kadrowe (certyfikaty Siemens CNC Trainer zdobyte przez prowadzących) oraz posiada odpowiednią infrastrukturę szkoleniową.

 

    8. Mieszkasz za granicą, na czas kursu musisz załatwić urlop i obawiasz się, że szkolenie może zostać odwołane np. z powodu niskiej frekwencji? Wszystkie terminy szkoleń publikowane na naszej stronie są gwarantowane. Biorąc pod uwagę fakt, że od początków naszej firmy nie odwołaliśmy, ani nie przesunęliśmy żadnego szkolenia, a wszystkie kursy odbywały się zgodnie z publikowanym przez nas harmonogramem postanowiliśmy uwydatnić to w naszej ofercie.

 

 

 

 

Metody dydaktyczne

 

    Przygotowując się do opracowania programów naszych kursów, które zawierałyby wypracowane przez lata wnioski zadaliśmy sobie pytanie:

 

“Jakie umiejętności związane z obróbką skrawaniem CNC są najbardziej cenione na rynku pracy?”

 

    Odpowiedź można przedstawić hasłowo:
– znajomość różnych systemów sterowania,
– rysunek techniczny,
– obsługa obrabiarek,
– programowanie CNC,
– programowanie CAM,
– technologia obróbki skrawaniem (dobór narzędzi i parametrów technologicznych),
– korzystanie z przyrządów pomiarowych.

 

Mając to na uwadze i pracując nad ostatecznym zakresem merytorycznym kursów stawiamy na skuteczność nauczania, a przede wszystkim na przystępny

język, w którym wiedza i umiejętności będą przekazywane naszym kursantom.

 

Kilka słów o nas

 

    Numerika to zespół osób pochodzących z wyższych uczelni technicznych
(m.in. Politechnika Wrocławska) i przemysłu uzupełniających się wzajemnie wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie obróbki skrawaniem CNC. Firma powstała w 2013 roku we Wrocławiu. Przede wszystkim świadczymy usługi związane ze szkoleniami, szeroko rozumianymi wdrożeniami oraz oprogramowaniem CAD/CAM.

 

    Numerika to także działalność produkcyjno-usługowa w zakresie obróbki skrawaniem tj. wykonywanie detali zgodnie z dokumentacją technologiczną.

 

    Działalność Numeriki obraca się wokół tego, w czym jesteśmy najlepsi. Nasi prowadzący wiedzą jak skutecznie przekazać wiedzę kursantom, a odpowiednio skonstruowane programy szkolenia i nowoczesne metody dydaktyczne stanowią ważne uzupełnienie dla ich kompetencji.

 

 

Działalność pozaszkoleniowa

 

    Numerika jest oficjalnym partnerem PUT Motorsport. Wspieramy tym samym zespół młodych inżynierów budujących bolid wyścigowy klasy Formula Student reprezentujących Politechnikę Poznańską.
    Zawody Formula Student to najbardziej prestiżowe zawody motoryzacyjne na świecie dla studentów uczelni technicznych. Wyścigi odbywają się na najsłynniejszych torach świata min. na Silverstone i Hockenhaim.
    Projekt wsparły również takie firmy jak m.in.: Volkswagen, RedBull oraz Motul.

frezarka_4axis

put

Dane firmy

ul. Strzegomska 138
54-429 Wrocław
NIP 7521436241

+48 71 307 36 80

Copyright © Numerika.pl 2014 - 2017, All Rights Reserved