Czy warto zrobić kurs programowania CNC?

Branża CNC nie ma już przed nami żadnych tajemnic. Doświadczeni pracownicy mogą liczyć na sowite wynagrodzenie, a także rozwój i awans w strukturach firmy. Czy warto zrobić kurs programowania CNC? Czego można się nauczyć i jak wygląda przygotowanie do zawodu operatora-programisty?

Operator programista CNC jest odpowiedzialny za prawidłowe zaplanowanie, zaprogramowanie i przebieg procesu wykonywania elementów, obsługę obrabiarek CNC, czytanie dokumentacji technologiczno-technicznej oraz dokonywania niezbędnych poprawek.

Co to jest kurs programowania CNC?

Do pracy na stanowisku operatora programisty CNC przygotowuje kurs programowania CNC. Podczas 80-godzinnego szkolenia uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną potrzebną do wykonywania pracy na samodzielnym stanowisku operatora CNC, a na zajęciach praktycznych nabywają niezbędnych umiejętności. Po kursie programowania CNC operator-programista potrafi obsługiwać trzy najpopularniejsze w przemyśle wytwórczym systemy: Siemens Sinumerik, Fanuc oraz Heidenhain. Ponadto, podczas kursu programowania CNC uczestnicy zapoznają się ze specyfiką pracy z dokumentacją techniczną i poznają podstawową terminologię branżową w języku angielskim. Dodatkowo zdobyte certyfikaty TUV SUD oraz Siemens ułatwiają podjęcie pracy za granicą i stanowią dodatkowe potwierdzenie nabytych kwalifikacji.

Jak wygląda kurs programowania CNC?

Kurs programowania CNC trwa 80 godzin i mieści się w 8 dniach szkoleniowych. Uczestnicy przygotowywani są do wykonywania zawodu przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem. Kurs składa się z części teoretycznej oraz praktycznej, w której wykorzystuje się obrabiarki CNC: Hyundai WIA 230LMA oraz DMG Mori EcoMill 600V. Są to nowoczesne i dobrze wyposażone w różnego rodzaju narzędzia skrawające maszyny CNC. Ćwiczenia na tokarkach
i frezarkach CNC rozpoczynają się już w połowie kursu, po odbyciu krótkiego szkolenia BHP. Zdobycie praktycznych umiejętności jest najważniejszym elementem szkolenia. Zajęcia odbywają się w małych grupach, dzięki czemu instruktorzy mogą poświęcić maksymalną uwagę każdemu z kursantów. Przed szkoleniem uczestnicy otrzymują dostęp do platformy edukacyjnej, na której mogą znaleźć materiały prezentowane przez wykładowców oraz wykonać ćwiczenia wprowadzające.

.

Więcej o charakterze pracy przy maszynach CNC i o kursach, które ich dotyczą dowiesz się z naszego Poradnika CNC.

Dane firmy

lokalizacja
Numerika Sp. z o.o.
ul. Buforowa 4A
52-131 Wrocław
NIP: 8943182467
telefon
Copyright © Numerika.pl 2014 - 2024, All Rights Reserved