onas 1

Dlaczego warto zrealizować szkolenia w naszej firmie? 8 atutów – kurs CNC Wrocław

 

1. Gwarantowane terminy szkoleń.

Mieszkasz za granicą, na czas kursu musisz załatwić urlop i obawiasz się, że szkolenie może zostać odwołane np. z powodu niskiej frekwencji? Wszystkie terminy szkoleń publikowane na naszej stronie są gwarantowane. Biorąc pod uwagę fakt, że od początków naszej firmy nie odwołaliśmy, ani nie przesunęliśmy żadnego szkolenia, a wszystkie kursy odbywały się zgodnie z publikowanym przez nas harmonogramem postanowiliśmy uwydatnić to w ofercie naszej firmy.

2. Zajęcia praktyczne przy pełnowymiarowych obrabiarkach przemysłowych.

Dzięki udziałowi w prawdziwym procesie obróbki metali (podczas szkoleń nie korzystamy z tworzyw sztucznych, poliamidów) i styczności z pełnowymiarowymi maszynami nasi kursanci z powodzeniem odnajdują się na rynkach pracy w Polsce i za granicą. Plus takiego rozwiązania – po kursie będziesz w pełni przygotowany do pracy w zawodzie. Minus – aby się gruntownie przeszkolić musisz do nas przyjechać. Nasze obrabiarki ważą średnio ponad 6 ton i ze względu na ich wagę prowadzimy szkolenia wyłącznie w naszej siedzibie we Wrocławiu.


Jakie są różnice pomiędzy obrabiarką przemysłową, a szkoleniową dowiesz się tutaj.

 

Dlaczego podczas szkoleń nasi kursanci ćwiczą obróbkę w stali dowiesz się tutaj.

3. Małe grupy podczas praktyk.

Szkolenie przy tokarce i frezarce odbywa się równolegle w dwóch grupach (do 6 osób) i prowadzone jest przez dwóch trenerów. Dzięki temu masz gwarancję, że komfortowo przećwiczysz wszystkie demonstrowane przez prowadzących czynności.

4. Większa skuteczność szkolenia dzięki platformie edukacyjnej.

Zróżnicowanie i liczba zagadnień wymaga stosowania przed szkoleniem dodatkowych materiałów wprowadzających. Dzięki autorskiej platformie edukacyjnej Intro podczas zajęć proces nauczania nie zaczyna się całkowicie od zera. Dzięki temu startowy poziom uczestników jest bardziej wyrównany i kurs przebiega o wiele sprawniej. Oszczędzamy przez to znaczną ilość czasu, który możemy przeznaczyć na zagadnienia bardziej złożone. UWAGA: Zawartość platformy Intro nie wymaga od Ciebie żadnej wiedzy wstępnej! Materiały w niej zawarte nie zajmą Ci więcej niż 1 – 1,5 godziny.

5. Nowoczesne obrabiarki renomowanych firm.

Dwa frezarskie centra obróbcze renomowanej firmy DMG Mori oraz tokarka Hyundai WIA, które oddajemy do dyspozycji kursantów należą obecnie do najnowocześniejszych. Intuicyjność obsługi sprawia, że zajęcia są jeszcze bardziej efektywne.

onas 3

6. Doświadczenie, ciągły rozwój i niemal 4000 przeszkolonych osób od 2014 roku.

Nasza firma na przestrzeni ostatnich lat zdążyła zdobyć zaufanie kursantów, którzy przyjeżdżają do nas z najdalszych zakątków Polski oraz z zagranicy. Chętnie pozostawiają oni pozytywne opinie na portalach społecznościowych i forach. Najbardziej jednak miarodajnym jest fakt, że znacząca większość naszych podopiecznych po kursie rozpoczęła pracę w zawodzie i kontynuuje swój rozwój/karierę w temacie CNC. Od początków działalności stawiamy na wysoki poziom wyszkolenia, umiejętność przekazywania wiedzy, a dla naszych kursantów jesteśmy wymagający. Mury naszego centrum opuszczają osoby gotowe do podjęcia pracy. Jest to doceniane przez pracodawców, którzy na etapie rekrutacji weryfikują poziom wiedzy kandydatów, a wartość naszego certyfikatu na rynku pracy jest coraz wyższa. Nasza oferta jest sukcesywnie poszerzana o kolejne tematy szkoleń, a infrastruktura techniczna wzbogacana o kolejne nowoczesne obrabiarki.

7. Możliwość uzyskania certyfikatu TÜV SÜD.

Certyfikat TÜV SÜD dodatkowo potwierdza zdobyte podczas szkolenia kompetencje i jest uznawany w całej Europie. Zdawalność egzaminu na certyfikat TÜV SÜD jest wysoka – nie jest on trudny o ile uczestniczy się we wszystkich zajęciach i jest się w pełni zaangażowanym w to, co dzieje się podczas ich trwania. Ponadto egzamin odbywa się na koniec szkolenia – nie musisz przyjeżdżać do nas ponownie, aby go zaliczyć.

Metody dydaktyczne stosowane przez nas podczas kursów CNC oraz CAD/CAM

 

Przygotowując się do opracowania programów naszych kursów, które zawierałyby wypracowane przez lata wnioski zadaliśmy sobie pytanie:

„Jakie umiejętności związane z obróbką skrawaniem CNC są najbardziej cenione na rynku pracy?”

Odpowiedź można przedstawić hasłowo:
– znajomość różnych systemów sterowania,
– rysunek techniczny,
– obsługa obrabiarek,
– programowanie CNC,
– programowanie CAM,
– technologia obróbki skrawaniem (dobór narzędzi i parametrów technologicznych),
– korzystanie z przyrządów pomiarowych.

 

Mając to na uwadze i pracując nad ostatecznym zakresem merytorycznym kursów stawiamy na skuteczność nauczania, a przede wszystkim na przystępny

język, w którym wiedza i umiejętności będą przekazywane naszym kursantom.

Kilka słów o nas

onas 2 1

Numerika to zespół osób pochodzących z wyższych uczelni technicznych
(m.in. Politechnika Wrocławska) i przemysłu uzupełniających się wzajemnie wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie obróbki skrawaniem CNC. Firma powstała w 2014 roku we Wrocławiu. Przede wszystkim świadczymy usługi związane ze szkoleniami, szeroko rozumianymi wdrożeniami oraz oprogramowaniem CAD/CAM.

 

Numerika to także działalność produkcyjno-usługowa w zakresie obróbki skrawaniem tj. wykonywanie detali zgodnie z dokumentacją technologiczną.

 

Działalność Numeriki obraca się wokół tego, w czym jesteśmy najlepsi. Nasi prowadzący wiedzą jak skutecznie przekazać wiedzę kursantom. Odpowiednio skonstruowane programy szkolenia i nowatorskie metody dydaktyczne w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą stanowią ważne uzupełnienie dla ich kompetencji.

Działalność pozaszkoleniowa

Numerika jest oficjalnym partnerem PUT Motorsport. Wspieramy tym samym zespół młodych inżynierów budujących bolid wyścigowy klasy Formula Student reprezentujących Politechnikę Poznańską.
Zawody Formula Student to najbardziej prestiżowe zawody motoryzacyjne na świecie dla studentów uczelni technicznych. Wyścigi odbywają się na najsłynniejszych torach świata min. na Silverstone i Hockenhaim.
Projekt wsparły również takie firmy jak m.in.: Volkswagen, RedBull oraz Motul.

Dane firmy

lokalizacja
Numerika Sp. z o.o.
ul. Buforowa 4A
52-131 Wrocław
NIP: 8943182467
telefon
Copyright © Numerika.pl 2014 - 2024, All Rights Reserved