Zarobki operatora CNC i programisty CNC – czy opłaca się szkolić w obsłudze maszyn numerycznych? Aktualizacja 12.2023

Obróbka CNC jest nowoczesną metodą wykorzystywaną w firmach produkcyjnych. Przy odpowiednio dobranej technologii obróbki, pozwala ona zmniejszyć koszt wytwarzanych elementów zachowując przy tym precyzję, dokładność oraz jakość. Wykorzystywanie technologii CNC to efektywna metoda automatyzacji produkcji mająca zastosowanie w małych, jak i dużych firmach.
Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników do obsługi systemów CNC rośnie z każdym dniem. Ile można zarobić na stanowisku operatora i programisty CNC? Czy warto się szkolić w obsłudze maszyn sterowanych numerycznie?

.

Zarobki Operatora CNC

.

Aby rozpocząć pracę jako operator CNC, należy ukończyć stosowny kurs. Nabyte dzięki niemu kwalifikacje oraz umiejętności pozwolą na łatwiejsze znalezienie pracy i karierę zawodową w przedsiębiorstwach produkcyjnych. *Aktualizacja 12.2023* Średnia pensja operatora CNC wynosi aktualnie od 4660 do 6350 złotych brutto (źródło: wynagrodzenia.pl) . Dokładne kwoty są różne w zależności od zamieszkiwanego regionu, stażu pracy, a także wielkości firmy, w której szukamy zatrudnienia. Statystyki mówią, że niemalże 100% osób pracujących na stanowisku operatora CNC swoje obowiązki wykonuje na podstawie umowy o pracę.

.

Zarobki Operatora Programisty CNC

.

Programista CNC jest lepiej opłacanym stanowiskiem pracy. Wykonywanie tego zawodu wymaga jednak odpowiedniego rozumienia zasad programowania CNC, a także zdobycia niezbędnych kwalifikacji. *Aktualizacja 12.2023* Średnie zarobki programisty CNC wahają się w okolicach od 5450 do 7840 PLN złotych brutto (źródło: wynagrodzenia.pl). Należy zaznaczyć, że w zależności od doświadczenia widełki sięgały nawet 8610 złotych brutto. Oprócz pensji podstawowej, pracownicy mogą nierzadko liczyć także na premie uznaniowe za wykonanie planu produkcyjnego, benefity socjalne, ubezpieczenia na życie bądź dofinansowanie do zajęć sportowych czy wczasów.

Należy zaznaczyć, że powyższe dane to wartości statystyczne, a zarobki różnią się między innymi w zależności od danego regionu Polski.

Dowiedz się więcej o kursie, który przygotuje Cię do zawodu Operator Programista CNC tutaj

.

Czy warto szukać zatrudnienia i kształcić się w technologii CNC?.

.

Technologia CNC zyskuje na popularności i już teraz możemy ją spotkać nawet w małych firmach produkcyjnych. W wyniku tego, zapotrzebowanie na specjalistów rośnie, dlatego kształcąc się w kierunku operatora/programisty CNC nasze szanse na znalezienie dobrze opłacanego zawodu rosną. Nabyte umiejętności są uniwersalne, dzięki czemu zatrudnienie znajdziemy także poza granicami Polski. Wzrost pensji jest bezpośrednio powiązany ze stażem pracy oraz umiejętnościami. Najlepsi w branży mogą zarabiać nawet 10 000 złotych brutto miesięcznie.

Praca ta pozostawia też szerokie pole do rozwoju tj. przy odpowiednim doświadczeniu i stałym samokształceniu się w temacie obróbki CNC, możemy spróbować swoich sił na stanowisku Technologa CNC. Tutaj zarobki mogą sięgać już 12 – 15 tys. złotych netto miesięcznie.

.

Więcej o charakterze pracy przy maszynach CNC i o kursach, które ich dotyczą dowiesz się z naszego Poradnika CNC.

Dane firmy

lokalizacja
Numerika Sp. z o.o.
ul. Buforowa 4A
52-131 Wrocław
NIP: 8943182467
telefon
Copyright © Numerika.pl 2014 - 2023, All Rights Reserved