Zarobki operatora CNC i programisty CNC – czy opłaca się szkolić w obsłudze maszyn numerycznych?

Obróbka CNC jest nowoczesną metodą wykorzystywaną w firmach produkcyjnych. Przy odpowiednio dobranej technologii obróbki, pozwala ona zmniejszyć koszt wytwarzanych elementów zachowując przy tym precyzję, dokładność oraz jakość. Wykorzystywanie technologii CNC to efektywna metoda automatyzacji produkcji mająca zastosowanie w małych, jak i dużych firmach.
Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników do obsługi systemów CNC rośnie z każdym dniem. Ile można zarobić na stanowisku operatora i programisty CNC? Czy warto się szkolić w obsłudze maszyn sterowanych numerycznie?

.

Zarobki Operatora CNC

.

Aby rozpocząć pracę jako operator CNC, należy ukończyć stosowny kurs. Nabyte dzięki niemu kwalifikacje oraz umiejętności pozwolą na łatwiejsze znalezienie pracy i karierę zawodową w przedsiębiorstwach produkcyjnych. *Aktualizacja 09.2020* Przeciętna pensja operatora CNC wynosi aktualnie od 3400 do 4760 złotych brutto. Dokładne kwoty są różne w zależności od zamieszkiwanego regionu, stażu pracy, a także wielkości firmy, w której szukamy zatrudnienia. Statystyki mówią, że niemalże 100% osób pracujących na stanowisku operatora CNC swoje obowiązki wykonuje na podstawie umowy o pracę.

.

Zarobki Operatora Programisty CNC

.

Programista CNC jest lepiej opłacanym stanowiskiem pracy. Wykonywanie tego zawodu wymaga jednak odpowiedniego doświadczenia, rozumienia zasad programowania CNC, a także zdobycia niezbędnych kwalifikacji na specjalistycznych kursach. *Aktualizacja 09.2020* Zarobki programisty CNC wahają się w okolicach od 4000 do 5810 PLN złotych brutto. Należy zaznaczyć, że widełki sięgały nawet 7500 złotych brutto. Oprócz pensji podstawowej, pracownicy mogą liczyć także na premie uznaniowe za wykonanie planu produkcyjnego, benefity socjalne, ubezpieczenia na życie bądź dofinansowanie do zajęć sportowych czy wczasów.

.

Czy warto szukać zatrudnienia i kształcić się w technologii CNC?.

.

Technologia CNC zyskuje na popularności i już teraz możemy ją spotkać nawet w małych firmach produkcyjnych. Zapotrzebowanie na specjalistów rośnie, dlatego kształcąc się w kierunku operatora/programisty CNC nasze szanse na znalezienie dobrze opłacanego zawodu rosną. Nabyte umiejętności są uniwersalne, dzięki czemu zatrudnienie znajdziemy także poza granicami Polski. Ewentualny wzrost pensji jest bezpośrednio powiązany ze stażem pracy oraz umiejętnościami. Najlepsi w branży mogą zarabiać nawet 8000 złotych brutto miesięcznie.

.

Więcej o charakterze pracy przy maszynach CNC i o kursach, które ich dotyczą dowiesz się z naszego Poradnika CNC.

Dane firmy

lokalizacja
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław
NIP 7521436241
telefon
Copyright © Numerika.pl 2014 - 2019, All Rights Reserved